Powrót Świętochłowic na żużlową mapę Polski coraz bliżej.

Powrót Świętochłowic na żużlową mapę Polski coraz bliżej. Duży krok w tym kierunku zrobiono 3 października, podpisano bowiem umowę na modernizację stadionu żużlowo – piłkarskiego im. Pawła Waloszka na Skałce. Prace rozpoczną się lada moment.

– W mieście głód żużla jest ogromny. To tu wykształciły się wspaniałe postaci m.in. Paweł Waloszek, którego imię nosi stadion. Chcemy, by „czarny sport”, symbol naszego miasta, na stałe wrócił do miejsca, w którym ma tak bogatą tradycję. Do tego niezbędna jest jednak przebudowa obiektu – podkreśla Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

Prace obejmą m.in. taras widokowy, pełniący rolę trybuny głównej. Wyburzona natomiast zostanie trybuna po przeciwnej stronie, gdzie powstanie nowe zaplecze techniczne, w tym park maszyn. Kibice z góry będą mogli podglądać prace znajdujących się w nim drużyn.

Zmieniona zostanie konstrukcja oraz geometria toru żużlowego. Wokół niego pojawi się też nowa banda pneumatyczna. Po zakończeniu prac, będzie można tu organizować turnieje żużlowe każdej rangi przy świetle naturalnym. Nowe oblicze zyska również budynek administracji OSiR „Skałka”, który przejdzie termomodernizację.

Skałka to żużel jak również i piłka nożna. W ramach remontu wymieniona zostanie także płyta boiska. Po zakończeniu I etapu wykonane prace mają pozwalać na organizację turniejów żużlowych każdej rangi przy świetle naturalnym, a także na organizację turniejów i rozgrywek piłkarskich IV ligi przy świetle naturalnym.

Stadion będzie w pełni monitorowany. Powstanie tu centrum dowodzenia, czyli miejsce skupiające wszystkie służby odpowiadające za bezpieczeństwo podczas imprez.

Pierwszy etap prac ma zakończyć się w drugim kwartale 2020 roku. Wartość inwestycji to ponad 38 mln zł. Świętochłowice starają się o dofinansowanie z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz RPO woj. śląskiego 2014-2020.

więcej : https://bit.ly/2zPes79

Zobacz także

9 października 2018

Nowe przystanki na Ustroniu i Zgodzie

Na osiedlu Ustronie i przy kościele św. Józefa pojawiły się nowe przystanki.  To odpowiedź na wnioski mieszkańców. Prezydent Świętochłowic na prośbę radnego Grzegorza Gniełki spotkał się z mieszkańcami osiedla Ustronie, którzy zgłosili m.in. potrzebę stworzenia przystanku na żądanie dla autobusu linii nr 231 na ul. Dmowskiego. Dawid Kostempski nadał sprawie priorytetowy charakter i dzisiaj mieszkańcy […]

Czytaj dalej
14 października 2018

Program Świętochłowicki Rower Miejski będzie kontynuowany

Świętochłowicki Rower Miejski okazał się sukcesem. Jednoślady wypożyczono niemal 4000 razy, a w systemie zareje­strowały się 1094 osoby. Prezydent Dawid Kostempski podjął decyzję, że program bę­dzie kontynuowany. Cieszy nas tak duże za­interesowanie rowerem miejskim, będziemy ten projekt kontynuować w kolejnych latach. Święto­chłowice to idealne miasto do poruszania się jedno­śladem. Chcemy propago­wać wśród mieszkańców zdrowy tryb […]

Czytaj dalej
14 września 2018

Przetarg na Kalinę ogłoszony

Ogłosiliśmy przetarg na generalnego wykonawcę, który w formule zaprojektuj i wybuduj zrealizuje projekt oczyszczenia stawu Kalina i terenów przyległych. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. W linku do świętochłowickiego Biuletynu Informacji Publicznej znajdziecie Państwo szczegółowe informacje na ten temat – link: https://bit.ly/2wDDVyC W sierpniu ogłosiliśmy też przetarg na inżyniera kontaktu, który nadzorować […]

Czytaj dalej