Powrót Świętochłowic na żużlową mapę Polski coraz bliżej.

Powrót Świętochłowic na żużlową mapę Polski coraz bliżej. Duży krok w tym kierunku zrobiono 3 października, podpisano bowiem umowę na modernizację stadionu żużlowo – piłkarskiego im. Pawła Waloszka na Skałce. Prace rozpoczną się lada moment.

– W mieście głód żużla jest ogromny. To tu wykształciły się wspaniałe postaci m.in. Paweł Waloszek, którego imię nosi stadion. Chcemy, by „czarny sport”, symbol naszego miasta, na stałe wrócił do miejsca, w którym ma tak bogatą tradycję. Do tego niezbędna jest jednak przebudowa obiektu – podkreśla Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

Prace obejmą m.in. taras widokowy, pełniący rolę trybuny głównej. Wyburzona natomiast zostanie trybuna po przeciwnej stronie, gdzie powstanie nowe zaplecze techniczne, w tym park maszyn. Kibice z góry będą mogli podglądać prace znajdujących się w nim drużyn.

Zmieniona zostanie konstrukcja oraz geometria toru żużlowego. Wokół niego pojawi się też nowa banda pneumatyczna. Po zakończeniu prac, będzie można tu organizować turnieje żużlowe każdej rangi przy świetle naturalnym. Nowe oblicze zyska również budynek administracji OSiR „Skałka”, który przejdzie termomodernizację.

Skałka to żużel jak również i piłka nożna. W ramach remontu wymieniona zostanie także płyta boiska. Po zakończeniu I etapu wykonane prace mają pozwalać na organizację turniejów żużlowych każdej rangi przy świetle naturalnym, a także na organizację turniejów i rozgrywek piłkarskich IV ligi przy świetle naturalnym.

Stadion będzie w pełni monitorowany. Powstanie tu centrum dowodzenia, czyli miejsce skupiające wszystkie służby odpowiadające za bezpieczeństwo podczas imprez.

Pierwszy etap prac ma zakończyć się w drugim kwartale 2020 roku. Wartość inwestycji to ponad 38 mln zł. Świętochłowice starają się o dofinansowanie z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz RPO woj. śląskiego 2014-2020.

więcej : https://bit.ly/2zPes79

Zobacz także

14 września 2018

Biblioteka i PUP w wyremontowanym budynku

Wczoraj oficjalnie otworzyłem po gruntownym remoncie budynek przy ul. Plebiscytowej 3. W nowoczesnym, przeszklonym budynku znajdują się Powiatowy Urząd Pracy oraz Biblioteka Centralna MBP, która przeniosła się z ul. Konstytucji 1997 roku. Wkrótce będzie tutaj Referat Zarządu Dróg i Spraw Komunalnych. W obiekcie wymieniono wszystkie instalacje i oświetlenie. Zyskał on również windę i jest w pełni […]

Czytaj dalej
9 października 2018

Nowe oświetlenie na ulicach

W Świętochłowicach realizowany jest  program „Jasno, bezpiecznie, oszczędnie”, w ramach którego wymieniane jest oświetlenie na ledowe, które poprawia widoczność na ulicach. Nowe oświetlenie zyskał cały świętochłowicki odcinek Drogowej Trasy Średnicowej wraz ze zjazdami. Pojawiło się ono także na ul. Katowickiej (deptak) oraz na ul. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Krauzego do ul. Ceramicznej. Koszt programu […]

Czytaj dalej
14 października 2018

Program Świętochłowicki Rower Miejski będzie kontynuowany

Świętochłowicki Rower Miejski okazał się sukcesem. Jednoślady wypożyczono niemal 4000 razy, a w systemie zareje­strowały się 1094 osoby. Prezydent Dawid Kostempski podjął decyzję, że program bę­dzie kontynuowany. Cieszy nas tak duże za­interesowanie rowerem miejskim, będziemy ten projekt kontynuować w kolejnych latach. Święto­chłowice to idealne miasto do poruszania się jedno­śladem. Chcemy propago­wać wśród mieszkańców zdrowy tryb […]

Czytaj dalej